geopark-bg

Category Video

Loading player...


HER DURUMA UYGUN 25 HARİKA İPUCU

3,889,954 views

HERKESİN BİLMESİ GEREKEN YAŞAM TÜYOLARI

Bu video size her durumda yardım edecek bir sürü işe yarar yaşam tüyosuyla dolu, hiçbir şeyi kaçırmamak için sonuna kadar izleyin!

Yüzdükten sonra saçlarınızı yıkamak istiyorsunuz ama plaj duşu çalışmıyorsa, naylon bir poşet alın ve altına delikler delin. Keyfini çıkarın. Yüzerken can yeleğiniz yoksa, basit bir pantolon hayatınızı kurtarabilir. Buğulanmış bir dalış maskesi dalışınızın tadını kaçırabilir. Bir çakmak ve diş macunu yardımıyla dalış maskesinin buğulanmasını engelleyecek harika bir fikrimiz var. Ateş, maskedeki silikonu giderir ve buğulanmayı azaltır. Sonra maskenin camının içine, camı tamamen kaplayacak şekilde diş macunu sürün. Maskeyi cam tamamen temizlenene kadar temiz suyla yıkayın. Dalışınızın tadını çıkarın!

Bir su altı kamerasına tonlarca para harcamanıza gerek yok, özellikle de yılda sadece birkaç kez kullanacaksanız. Bir bardak ve iPhone’unuzu alın ve fotoğraf çekmeye başlayın! Basit bir havludan kolayca yıkanabilir plaj çantası yapın. Havluyu ortadan katlayın ve kenarlarını dikin. Sap ekleyin. Bu el işi projesi sadece temel düzeyde dikiş dikme becerisi gerektirmektedir. Dahası, bu çantayı temizlemek için rahatlıkla çamaşır makinesine atabilirsiniz.

Daha fazla plaj tüyosu izleyin: Eyeliner kullanarak nasıl yazlık geçici dövme yapılır, ütü kullanılarak plaj oyuncakları nasıl tamir edilir, tatilinizi plajda geçiriyorsanız telefon ve paralarınız için nasıl güvenli bir yer yapılır.

Hafif yanıkları, kesikleri, kıymık, diş ağrısı ve çürükleri iyileştirmek için bir dizi ipucu paylaşacağız. Kıymığı çıkarmak için bir bardak alın ve içine yanan bir kibrit tutun. Sonra kıymığın olduğu yerin üzerine bardağı kapatın. Şimdi kıymığı rahatça çıkarabilirsiniz. Kesikleri ve hatta çürükleri haşlanmış katı yumurtayla iyileştirin. Dişiniz ağrıyorsa, karanfil ve zeytinyağını karıştırın ve pamukla uygulayın.
TIMESTAMPS:

00:14 El yapımı plaj duşu

01:19 Dalış maskenizin buğulanmasını önleyin

06:29 Kıymığı çıkarmanın kolay yolu

08:13 Çürükleri unutun

10:53 Kırmızı ruj tüyosu

11:31 Ev yapımı kuru şampuan


5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ

Comments